Biz Sizi Arayalım!
EMLAK ARIYORUM!
MÜŞTERİ ARIYORUM!
Bizi takip edin!Bizi takip edin!
E-Bültenimize üye olun!
Bodrum

Bodrum

Bölge Rehberi

AKYARLAR

Eski bir balıkçı köyü olan Akyarlar’a ulaşmak için Aspat Dağı geçilir.Burada bulunan Aspat kalesi önemli bir gözetleme noktasıdır. Eskiden bir Rum yerleşimi olduğu sanılmaktadır. Rüzgarı sörf yapmaya çok uygundur ve tertemiz deniziyle beğeni toplar. Çevresindeki yapılaşma sitelerden oluşsa da, merkezde eski taş evler görmeniz mümkündür. Kıyısında hala küç;ük pansiyonlar ve balıkçı lokantaları bulabilirsiniz. Bodrumdan kalkan Akyarlar dolmuşları Ortakent-Karaincir üzerinden gelirler.

 Akyarlar  Akyarlar


BİTEZ

Mandalina bahçelerinin labirenti

Windsurf meraklıların ilgi odağı olan Bitez kıyılarındaki turistik işletmelerin tersine, mandalina bahçeleri içine gizlenmiş evleriyle tipik bir Bodrum köyüdür. Dolmuş minibüslerle yaklaşık 15 dakikada ulaşabileceğiniz bu belde kimi kez bir sanatçıyı saklar bahçesinde, kimi kez keyifli bir lokantayı.

Bitez  Bitez Bitez


GÖLTÜRKBÜKÜ

Yarımadanın kuzeyinde, büyük bir koyun içinde küçük kavislerle birbirini takip eden iki köydür Gölköy ve Türkbükü. Türkiye’nin son yıllardaki en popüler eğlence ve dinlence mekanlarının buluştuğu yer. Eskiden balıkçıların sandallarını bağladığı tahta iskeleler artık jet sosyetenin tekneleriyle yanaştığı şık teraslar.Tüm dünyadan çok sayıda ünlünün tatil yaptığı, ev sahibi olduğu ya da en azından bir akşam yemeği yediği yerdir Göltürkbükü. Dolmuşlarla Bodrum’a yaklaşık 20 dakikada ulaşırsınız ama deniz uçağıyla gitmeyi tercih edenleriniz de olacaktır mutlaka.

Göltürkbükü  Göltürkbükü


GÜMBET

Sınırsız eğlencenin merkezi
Bodrum’da turizmin kalbi burada atar. Dolmuş minibüslerle yaklaşık 6-7 dakikada Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Oysa burada gece ve gündüzü birbirine ekleyerek, sayısız pansiyon, motel, restoran ve gece kulübü arasında gezinebilirsiniz. Dünyanın kırk bir çeşit milletinin buluştuğu noktadır Gümbet.

Gümbet  Gümbet Gümbet


Kaynak: http://www.bodrum-guide.org/


Anasayfa