Biz Sizi Arayalım!
EMLAK ARIYORUM!
MÜŞTERİ ARIYORUM!
Bizi takip edin!Bizi takip edin!
E-Bültenimize üye olun!
Bodrum

Bölge Rehberi

GÜMÜŞLÜK

Yerleşimin isminin nereden geldiğine dair farklı söylenceler var. Biri burada bulunan gümüş madeninden geldiğini söyler, diğer ise gün batımlarında denizin aldığı gümüşi renkten. Kıyısında Tavşan Adası adı verilen küçük adası koyu ikiye ayırır. Bir çok ziyaretçi antik Myndos kalıntılarının üzerinden yürüyerek bu adaya tırmanır. Köy merkezi kıyıdan oldukça içerdedir. Kıyıdaki lokantaları ve küçük pansiyonları özellikle hafta sonları kalabalık olur. SİT alanı olan köy, bu sayede yoğun yapılaşmadan kurtulmuştur. Türkiye’nin büyük şehirlerinden göçen sanatçıların öncelikle tercih ettiği yerleşimdir. Bizans döneminden kalma küçük kilisesinde bazı sanat etkinlikleri düzenlenir. Antik Myndos kenti buradadır.

 Gümüşlük Gümüşlük Gümüşlük


GÜNDOĞAN

Eski adı Farilya’dır ve bu sözcük “gün doğumu” anlamına gelir. Yoğun yapılaşmanın görüldüğü kıyılarında özellikle ikinci konut olarak tasarlanmış siteler bulunur.
Köyün sırtındaki çam ormanları trekking meraklıları için  uygun yürüyüş parkurlarına sahiptir. Yakınındaki Küçük Tavşan (Apostol) adası’nda bir Bizans Kilisesi, bir sarnıç; ve manastır kalıntıları bulunmaktadır.

Gündoğan Gündoğan Gündoğan


GÜVERCİNLİK

Evet, Bodrum’a sadece 15 dakika kaldı. Bir zamanların küçük balıkçı köyü olarak tanınmıştı. Yol üstündeydi, son duraktı, ilk duraktı! Oysa şık otellere ev sahibi olunca önemli tatil beldelerinden birine dönüştü.
Karşısındaki Salih Adası koyun en büyük adası ve özellikle balık çiftliklerinin yerleştiği bölge.
Bodrum - Güvercinlik yolunun Güvercinlik girişinde Antik Karyanda Kentinin kalıntıları görülebilir.

Güvercinlik Güvercinlik Güvercinlik


KARA ADA

Şifalı suların dinginliği
Şifalı sularıyla ünlü olan adanın antik ismi arkanessos’tur. Bodrum’a yakın en büyük adadır, limandan günübirlik tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz.


Kaynak: http://www.bodrum-guide.org/


Anasayfa