Biz Sizi Arayalım!
EMLAK ARIYORUM!
MÜŞTERİ ARIYORUM!
Bizi takip edin!Bizi takip edin!
E-Bültenimize üye olun!
Bodrum

Bodrum

Bölge Rehberi

TURGUTREİS

Turgutreis beldesi adını ünlü Türk denizcisi Turgut Reis’ten almıştır. Yarımadanın ikinci büyük yerleşimidir. Yaklaşık 2 kilometreyi aşan kumsalında konaklama ve dinlenme tesisleri bulunur. Cumartesi günleri kurulan pazarı çok ünlüdür.   Geçtiğimiz yıllarda hizmete giren modern marinasının da hem ekonomik hem de kültürel hayatına ayrı bir renk kattığı Turgutreis, yaz-kış yaşayanların en çok tercih ettiği merkezdir.

 Turgutreis Turgutreis Turgutreis


YALIÇİFTLİK

Kıyısında gizlenmiş büyük tatil köylerinin yanında tek tük görülebilecek kır lokantaları. İçerilerde ise bozulmamış bir köy dokusu ve zeytin ağaçları. Bodrum’a göçen sanatçıların yaşamayı tercih ettiği yerlerden biri de Yalıçiftlik’tir. Dolmuşla sadece 20 dakikada ulaşırsınız Bodrum’a. Denizi ise tam Gökova’nın giriş noktasındadır.
Sahilden uzak kesimlerde kır lokantaları ile çiftliklerin de turizme dahil olduğu beldenin doğa manzarası hala bozulmamıştır. Küçük turistik işletme sayısı oldukça azdır.

Yalıçiftlik Yalıçiftlik Yalıçiftlik


YALIKAVAK

Yalıkavak-Bodrum yoluna çıkarsanız tam tepedeki yeldeğirmenlerinin durduğu yerden yarımadanın hem güney hem de kuzey kıyılarını görürsünüz. Rüzgarı neredeyse hiç dinmeyen Yalıkavak, yeni açılan marinası ile de yarımadanın kültür hayatında da yer edinmeyi amaçlamaktadır. Bir zamanlar süngercileriyle ünlüyken, şimdilerde balığı ve narenciyesiyle tanınır. Bir de geniş bahçelere sahip şık konutlarıyla. Kıyısında çok sayıda lokanta, pansiyon ve motel vardır ama yine de sakinlik arayanların seçtiği yer olma özelliğini yitirmemiştir. Yalıkavak’ı ikiye bölen yarımadasının, nesli tükenmekte olan Akdeniz Fokları’na ev sahipliği yapan bölümü koruma altındadır.

Yalıkavak Yalıkavak YalıkavakAnasayfa