Biz Sizi Arayalım!
EMLAK ARIYORUM!
MÜŞTERİ ARIYORUM!
Bizi takip edin!Bizi takip edin!
E-Bültenimize üye olun!
Bodrum

Haberler Estateinwest Bodrum

 

Haberler

» 2. Turgut Reis ve Türk Denizcilik Tarihi Uluslararası Sempozyumu... 24.10.2013
» Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi...
09.04.2012

» TED Bodrum Koleji'nin temeli törenle atıldı... 10.12.2011
» Gümüşlük "Sakin Şehir" olma yolunda... 05.12.2011

»
Azure Villaları'nda inşaat faaliyetleri başladı... 14.11.2011
»
Bodrum Yacht Festival 2011 12.10.2011
»
Bodrum Uluslararası Bale Festivali 03.08.2011
»
D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali! 26.06.2011
» Günbatımında Caz Keyfi!... 12.05.2011
»
Bodrumda sahiller doldu!... 27.04.2011
»
Rusya ile vizesiz dönem başlıyor... 15.04.2011
»
Bodrum'un yatları dünyanın gözdesi... 08.03.2011
»
Su Altı Fotoğraf Yarışması Bodrum'da... 28.02.2011
»
Bodrum'a Cemil İpekçi Tasarım Merkezi... 16.02.2011
»
BAYK KIŞ TROFESİ 12 - 13 ŞUBAT'TA II. AYAK YARIŞLARIYLA DEVAM EDİYOR... 14.02.2011
»
Bodrum'da yazdan kalma günler...07.02.2011
»
Artemisia Evleri'nde genel bakım çalışmaları başladı... 02.02.2011


Bodrum Uluslararası Bale Festivali 03.08.2011

DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ9. BODRUM ULUSLARARASI BALE FESTİVALİ15 Ağustos – 3 Eylül 2011 tarihlerinde Bodrum Kalesi'nde

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü olarak, ülkemizin önemli turizm merkezlerinde organize ettiği festivallerde, üstün sanatsal kaliteye sahip nitelikli etkinlikleri, çok sayıda ülkeden sanatseverlerle olağanüstü tarihi mekânlarda buluşturmaktadır. Bu yıl 9.su düzenlenecek olan BODRUM ULUSLARARASI BALE FESTİVALİ her sene olduğu gibi bu yıl da tarih, kültür ve doğanın aynı potada eridiği turizm kenti Bodrum'da, tarihi Bodrum kalesinde sanatseverlerle buluşacak. Festival "Turizmi, kültür ve sanat besler" anlayışıyla, tarihi ve turistik mekânlarında etkinlikler gerçekleştiren Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün, çağdaş Türkiye imajına yaptığı katkıya büyük ölçüde destek vermektedir.

BODRUM ULUSLARARASI BALE FESTİVALİ

Bodrum Uluslararası Bale Festivali, dünyaca ünlü bale ve dans repertuvarının en güzel örneklerini ve Türk Bale sanatının özgün yapıtlarını her yıl aynı heyecan ve coşkuyla sanatseverlerin beğenisine sunmakta, her temsilini %100 doluluk oranıyla gerçekleştirmektedir.

15 Ağustos tarihinde başlayacak 9. Bodrum Uluslararası Bale Festivali'nin açılış temsilini İstanbul Devlet Opera ve Balesi, İSTANBUL MOZAİK adlı eser ile yapacak. 3 bölümden oluşan eserde U. Scholz / P. de Bana / J. Martinez'in koreografileriyle "Mi Favorita", "Creatures" ve "2. Senfoni" adlı eserler seyircisiyle buluşacak.

18 Ağustos'da festivalde sahne alacak St.Petersburg Boris Eifman Devlet Bale Topluluğu, tüm dünyada seçkin repertuvarları ve gösterdikleri olağanüstü performans ile tanınmaktadır. BEN, DON KİŞOT adlı eserlerini koreograf Boris Eifman sahneye koyuyor. Almanya'dan festivale konuk olan Mecklenburg Schwerin Devlet Bale Topluluğu ateşli Akdeniz kızı CARMEN'i seyirciyle buluşturacak. Yaptığı modern koreografilerle de tanınan dünyaca ünlü koreograf Young Soon Hue tarafından sahneye konan eser 21 ve 22 Ağustos'ta sahneleniyor.

Washington Bale, ROCK'N ROLL (SALLAN YUVARLAN) adlı gösterileri ile 25 - 26 Ağustos tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. Üç bölümden oluşan heyecanlı ve ilgi çekici programda; Koreograf Trey McIntyre'nin "High Lonesome", Koreograf Septime Webre'in "Fluctuating Hemlines" ve Koreograf Christopher Bruce'un Rolling Stones'un müzikleri üzerine yaptığı "Rooster" adlı eserler sahne alacak.

Koreografisini, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Başkoreografı Mehmet Balkan'ın yaptığı MEVLANA'NIN ÇAĞRISI adlı balede, Mevlana Celaleddini Rûmî'nin evrensel bir kişiliğe dönüşümünde köşetaşı sayılabilecek olaylar, özgün müzik ve vücut dili kullanılarak anlatılıyor. Eserin müzikleri, yerel ve evrensel öğelerin başarıyla kaynaştırıldığı çok geniş bir müzikal yelpazede besteci Can Atilla tarafından 19. yüzyıl "romantik bale müziği" formları ve armonileri sıklıkla kullanılmış. Eser Mersin ve Samsun Devlet Opera ve Baleleri tarafından 29 Ağustos'ta sahneleniyor.

Festivalin son günlerinde 1-2-3 Eylül tarihlerinde ünlü İspanyol topluluk Los Vivancos sahne alıyor. LOS VIVANCOS 7 KARDEŞ adlı programla izleyici karşısına çıkacak 7 erkek kardeşten oluşan topluluk daha önce de Bodrum Uluslararası Bale Festivali'nde sahne almış ve seyircilerin yoğun ilgisi ile karşılanmıştı. Bireysel sanatsal faaliyetlerini bir arada sürdürmeye karar vererek 2004 yılında kurdukları grup ile büyük başarılara imza atan ve dünyada 'Muhteşem Yedili' ya da 'Flamenconun Prensleri' olarak tanınan Los Vivancos'un dans gösterisi bugüne kadar tüm Avrupa'da yüzbinlerce kişi tarafından izlendi.

Kaynak: www.bodrumballetfestival.gov.tr


BODRUM ULUSLARARASI BALE FESTİVALİ

BODRUM ULUSLARARASI BALE FESTİVALİ

BODRUM ULUSLARARASI BALE FESTİVALİ


Anasayfa